Klarnet Kamışı


Klarnet kamışı
, üflemeli müzik aletleri arasında yer alan klarnetlerin ses üretimlerini gerçekleştirme konusunda oldukça önemli olan tak-çıkar özellikteki fonksiyonel yapısı ile kullanışlı müzik aleti aparatıdır. Klarnetlerin bek veya ağızlık olarak adlandırılan bölümlerinin açıklıkları kamışları türü bakımından tercihleri ve icraları belirlemekte iken klarnetlere yerleştirilen kamışların açık olan ağızlık donanımlarına 1,5 numara özelliğinde olan kamışlar, kapalı olan ağızlık donanımlarına ise 1,5 ile 2 numara özelliğinde olan kamışlar tercih edilebilmektedir. Kamış donanımlarının tercih ve teminleri durumunda yapı özellikleri bakımından çatlak veya bölünmüş olarak deforme bir şekilde oldukları veya olmadıkları kontrol edilmeli, kamış tohumlarının ise düz bir yapı da olmalarına dikkat edilerek yine yapı ve teknik özellikleri arasında yer alan renk özelliklerinin yeşil renk özelliğinde değil de daha çok altın kahverengi renk özelliği ile sarı renk tarzında olan kamış tür ve modelleri öncelikli olarak temin ve tercih edilmelidir. 
Klarnet kamışlarının güvenli ve sağlıklı bir şekilde teminlerinden sonra kamış donanımları ağızlık yani bek bölümleri içerisine narin ve ince bir yapı özelliklerinde oldukları için dikkatli bir biçimde yerleştirilmeli ve doğru takılıp takılmadıkları işlem sonrasında tekrardan kontrol edilmelidir. Klarnetlerin icra edilmeleri esnasında kamışlar kullanışlı özellikleri sayesinde rahat üfleme imkanı vererek yine dil vurma teknikleri noktasında kolaylık ve rahatlıklar sağlamakta farklı çalım tekniklerine de olanak tanımaktadırlar. Kamışların özellikleri noktasında tiz ve pes sesler hususunda ses özelliğinde olan ton değerlerini de etkilemektedir. Kamış donanımlarına icralar esnasında yoğun bir biçimde tükürük sıvısı uygulandığı için kamışlar doğrudan tükürük içerindeki asitlere maruz kalmakta ve uzun süreli olan kamış kullanımlarında kamışların çalınımdaki kaliteleri değişebilmekte ve düşebilmektedir. İşte bu noktada kamış donanımları su ile ıslatıp temizliği sağlanmalı ve sonraki aşamada iyi derece de bir kurutma işlemi uygulanmalıdır. Bu işlemler neticesinde klarnetlerin icrası noktasında yüksek ve verimli düzeyde ses performanslarının sağlanmasına olanak tanınmış olacaktır.

Klarnet Kamışı Fiyatı


Klarnet kamışı fiyatı,
farklı yapı özelliklerinden olan ham madde seçeneklerinin dayanıklılığına ve kalitesine, klarnetlerin farklı marka ve model ile türlerine göre değişmekte olup kamışların temini öncesinde renklerinin kontrolü, dayanıklılık ve uyumlulukları oldukça önemlidir. Klarnetlerin icrası noktasında önemli olan her bütçeye uygun klarnet kamışları makul fiyat aralıklarında bulunmakta iken garanti avantajları sağlayan güvenilir yerlerden uygun fiyat ve performans seçenekleri ile kamış türlerini farklı tür ve modellere uyumlu olarak temin edebilirsiniz.