Gitar Amfisi


Gitar amfisi
üretilen sesleri daha geniş alanlara yayınlamak için kullanılan elektronik ses donanımıdır. Bu eşsiz elektronik ses aygıtının kullanım alanları ve kullanıldığı gitar modelleri hakkında detaylı ve kapsamlı olan bilgiler vermek istiyorum. Öncelikle amfi ve benzeri ses aygıtları genellikle sahne ve benzeri alanlarda kullanılmaya başlanmış yani bu alanlarda ihtiyaç duyulmaya başlanmıştır. Bununda sebebi gitarlardan elde edilen sesler, geniş kitlelerin duyabileceği seviyelerde olmamasıdır. Sesi de bir mikrofon ve benzeri ek ses cihazı aracılığı ile almakta çevre seslerin kirliliğinden dolayı verimli olmadığı için, direkt olarak gitarlardan dijital ortamlara sesin aktarılması hedeflenmiştir. Böylece gitar modelleri üzerinde yer alan jak girişleri sayesinde ses dijital ortamlara taşınmaktadır. Aktarılan bu sesler amfi adı verilen Türkçesi de yükselteç olan elektronik ses cihazı sayesinde ve kapasitesi çerçevesinde kalite bozulmadan ses verilerinin gücü arttırılarak hoparlöre aktarılmaya çalışılmaktadır. 
Hoparlöre gelen ses verisi ise yine aynı şekilde gücü oranında çevreye ve hedeflenen alanlara ulaştırılmaktadır. Tüm bu elektronik ses cihazlarını satın alırken veya bir araya getirirken birbirleri arasında uyum içerisinde olmaları için teknik verileri göz önüne alınarak değerlendirilmelidir. Benim bu konuda sizlere tavsiyem ise satın almayı veya ihtiyacınız olan elektronik ses ekipmanını alanında profesyonel bilgi ve tecrübeye sahip olan tedarik noktalarından yardım alarak satın almalısınız. Ayrıca bütçeniz başta olmak üzere beklentiniz olan performans ve kullanım alanlarına göre değerlendirmeli tüm bilgilerin ışığında ses sistemlerinizi bir araya getirmelisiniz. Gitar amfisi ve devamında yer alabilecek tüm elektronik cihazları bir bütün halinde değerlendirmeli ve beklentinizi karşılayabilecek olan marka ve model tercihi yapmalısınız. 
Gitar amfisi ise daha çok elektro müzik aletlerinin telli tür olarak en çok bilinen adı üstünde elektro gitar modellerinde kullanılmaya başlanmıştır. Zaman içerisinde çeşitli gitar modellerinin kendine özgü sesleri değerlendirildikçe bas gitar başta olmak üzere akustik ve klasik gitar türlerinde dahi gitar amfisi ekipmanı kullanılmıştır. Bu eşsiz ürünleri satın almadan önce icra edilecek ses projesinin genişliği ve alanı göz önüne alınmalıdır.