El Yapımı Gitar

El Yapımı Gitar, Gitarlar yani telli müzik aletleri için üretim sahasına göz atacak olursanız, genellikle fabrikalar göze çarpacaktır, fakat el yapımı gitarlar günümüzde mevcut olarak geçmişten beri üretilmektedir. Ülkemizde bazı zanaatkarlar tarafında üretilen bu telli çalgılar, çok nadir bulunsa da, kalite yönünden her zaman daha iyi olmuştur. Bunun nedeniyse, genellikle büyük markalar birçok kültürünün ve yörenin ortak tadını katmaktadır. Ancak, gerçek bir ustadan el yapımı müzik aletleri arasından birini almak isterseniz, o müzik aletlerinde farklı bir tat göreceksinizdir. Nedeniyse, ustadan çırağa ve yeniden ustadan çırağa olmak üzere güzel bir döngü mevcuttur. İşte bu döngüde, bilgi sadece el işçiliğiyle öğrenilmektedir izleyerek veya deneme yanılma yoluyla. Diğer yandan, işçiliğin ne kadar kaliteli olduğuna değinirken ne kadar kritik hesaplamalar olduğunu da söylemek isterim. Mesela, her bir bölgeli özel bir ağaç türünden seçilen ve hammaddesi tamamen kaliteli olan bu çalgılar, en ufak bir hesap hatası veya yapım esnasında yoğutulmuş ağacın ufak bir çatlaması komple tüm işlemi berbat edebilir. Ancak, eğer başarılı olunursa, tabi ki en iyi gitar olabilir. İşte bu noktada, mükemmellik ile kötü arasında çok ince el işçilikleri rol alır.

El Yapımı Gitar Fiyatları

El Yapımı Gitar Fiyatları için şunu söyleyebiliriz ki, piyasadaki birçok orta ve üst kalite çalgılar ile benzer fiyat aralığına sahiptir. Diğer yandan, internette birçok model ile aynı hammadde ve malzeme gibi karşılaştırmalar yapmanız bu konuda çok yanlıştır. Nedeniyse, tamamen el işçiliği ve yıllardan beri gelen ustalığın işi olduğu için gitar fiyatları normal fabrikasyon ürünlere göre biraz fazladır. Ek olarak, fabrikasyon gitarlarında kalite ve fiyat konusunda oldukça uygundur. Nedeniyse, işlem hatası olasılığı oldukça zor bir ihtimal ve her şeyin belli bir fiyatı olduğu için işçilik gibi bir ek para görmeniz olağan değildir. Ancak, bütün ünlü gitaristlere bakarsanız, hepsinin özel üretim el yapımı gitar modelini görebilirsiniz.

Tüm makaleye son olarak, el yapımı çalgılar ve el yapımı gitar fiyatları hakkında yüzeysel fikir verici bilgiler yer almaktadır. Daha detaylı bilgiler için ürünlere göz atabilirsiniz.

₺99,00 KDV Dahil
₺160,00 KDV Dahil
%38 İndirim
%38İndirim
Ücretsiz Kargo
₺99,00 KDV Dahil
₺160,00 KDV Dahil
%38 İndirim
%38İndirim
Ücretsiz Kargo
₺99,00 KDV Dahil
₺160,00 KDV Dahil
%38 İndirim
%38İndirim
Ücretsiz Kargo
Tükendi
₺769,00 KDV Dahil
₺1.000,00 KDV Dahil
1